O marketingu i reklamie

tomasz6677

2016-12-19 14:31
 Oceń wpis
   

 

Skuteczne pozycjonowanie zależy od bardzo wielu czynników. Tak naprawdę znamy co prawda wytyczne Google, ale firma ta nie odkrywa do końca kart i nie można z całą pewnością stwierdzić, że dane działanie na pewno poprawi pozycję danej strony. Jednak czegoś trzeba się trzymać i czymś się kierować. Jednym z takich faktorów, co do których w zasadzie na pewno można uznać, że odgrywają kluczową rolę, są słowa kluczowe (keywords).

To nic innego jak frazy, które użytkownicy wpisują w polu wyszukiwarki. Przykłady: sukienki na wesele dla puszystych, malowanie proszkowe Wrocław, jak wybielić zęby. Mogą mieć różną formę gramatyczną, nierzadko pisane są bez polskich znaków diakrytycznych (zwłaszcza na urządzeniach mobilnych), czasem z błędami.

Aby słowa kluczowe należycie spełniły swą rolę w procesie pozycjonowania, muszą spełnić kilka kryteriów. Oto one:

- muszą opisywać stan faktyczny czyli to, co faktycznie znajduje się na stronie, w klepie internetowym albo ofercie firmy. W przeciwnym wypadku internauci szybko porzucą przeglądanie strony, rozczarowani brakiem tego, czego szukali. A na dodatek Google może nałożyć na witrynę karę za niezgodność słów kluczowych z contentem.

- muszą być dość ściśle sprecyzowane najbardziej ogólne, czyli jedno- i dwuwyrazowe frazy są najbardziej konkurencyjne, a więc trudno przebić się do wyników. Ponadto wieloznaczność wielu określeń (np. zamki, torby, bale) sprawia, że strona może wyświetlić się w nieprawidłowym kontekście (np. ktoś szuka bali sylwestrowych, a wyświetla mu się oferta budowy domu z bali).

- muszą być faktycznie wyszukiwane przez internautów słowa kluczowe obrazujące ofertę, odpowiednio precyzyjne, ale nie wywołujące zainteresowania, nic nie dadzą w kontekście pozycjonowania

Przy dobieraniu słów kluczowych warto ponadto kierować się tym, jak robi to konkurencja, a także korzystać z dostępnych narzędzi (np. planera słów kluczowych Google).

Więcej na ten temat tutaj: pozycjonowanie stron internetowych Kraków